Warszawskie spotkanie z kryminałem

Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki i magazyn literacko-kryminalny POCISK  zapraszają na „Warszawskie spotkanie z kryminałem”, które odbędzie się na Bulwarach Wiślanych – Przystanek Sztuka  w niedzielę 9 września 2018 r.

 „Warszawskie spotkanie z kryminałem” w pawilonie Przystanek Sztuka to wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią literaturę kryminalną i doceniają jej różnorodność.

Małych detektywów zapraszamy na warsztaty wokół warszawskich legend, a dorosłych miłośników kryminałów na spotkania m.in. o korpokryminale, fenomenie popularności thrillerów psychologicznych, komediowym obliczu kryminału, przedwojennej Warszawie i najkrwawszych polskich zbrodniach, będzie też możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografów. Wśród naszych gości: Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala i Alek Rogoziński.

Zapraszamy!

 

Program

9 września - niedziela

11.00 – Legendy warszawskie. Między prawdą a fikcją - warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat

Warsztaty będą skupione wokół poszukiwania ziarenek prawdy w warszawskich legendach. Zabawimy się w detektywów i na przykładzie opowieści zawartych w „Wielkiej Księdze Legend Warszawy” wspólnie wyśledzimy, co mogło zdarzyć się naprawdę, a co jest wytworem fantazji autora; które postacie żyły w rzeczywistości, a które można spotkać tylko na kartach książek. Spróbujemy też razem stworzyć jakiegoś fantastycznego potwora, który mógłby być potomkiem dziwnych stworzeń występujących w legendach o Warszawie.


13.00 – Jacek Ostrowski

Rzeczywistość mroczniejsza od wyobraźni. Najkrwawsze polskie zbrodnie z akt sądowych.

Spotkanie z autorem powieści „Ostatnia wizyta” nominowanej w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać.pl (2017) i Złoty Pocisk 2017, a także powieści „UT”, „Posiadłość w Portovenere”, „Transplantacja” i „Tajemnice tumskiej góry”.


14.00 – Katarzyna Kacprzak

Ciemna strona korporacji. Jak powstał pierwszy w Polsce korpokryminał.        

Spotkanie z radcą prawnym, od kilkunastu lat pracującą jako in-house lawyer w korporacjach, współpracującą z „Naszym Czasopismem”, autorką korpokryminału „Spinka”.


15.00 – Małgorzata Rogala

Podróż po zakamarkach ludzkiej psychiki. Dlaczego tak lubimy thrillery psychologiczne.

Spotkanie z autorką powieści kryminalnych: „Kiedyś cię odnajdę” (2014), „Zapłata” (2015), „Ważka” (2017), „Zastrzyk śmierci” (2017), „Grzech zaniechania” (2018), wokół jej najnowszej książki „Kopia doskonała”.


16.00 – Alek Rogoziński

Komediowe oblicze kryminału. Z czego śmiejemy się w powieściach.

Spotkanie z dziennikarzem, który zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając nim pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimyczytać.pl. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”.


17.00 – Grzegorz Kalinowski

Szemrana Warszawa w przedwojennych realiach.

Spotkanie z autorem cyklu „Śmierć frajerom”, popularnej serii powieści kryminalnych z Warszawą w tle oraz nowej serii, którą rozpoczyna książka „Pogromca grzeszników”.

 

Organizatorzy:

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa