Program

Informacje | Wystawcy | Program | Regulamin | Galeria | Kontakt | Poprzednie edycje

zaktualizowano dnia: 06 czerwca 2019

 

Piątek, 14 czerwca
Godzina Opis Miejsce Organizator
11.00-11.55 Małgorzata Duda
Autorka pomorskich legend i przewodniczka po regionie, będzie opowiadać najpiękniejsze z nich na plenerowej scenie.
scena Pleneru dudowie.pl (stoisko 17)
12.00-12.10 Otwarcie Pleneru literackiego "Odkryj książkę na nowo" scena Pleneru  
12.10-12.55 Sprawdź, czy jesteś przedsiębiorczy/przedsiębiorcza.
Warsztaty dla dzieci na podstawie książki Justyny Bereźnickiej z ilustracjami Izabeli Dudzik „Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń” /wiek 8+
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
12.00-12.55 Dariusz Rekosz - Warsztaty Detektywistyczne
Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania
strefa dziecięca FIKA (stoisko 1) / Dariusz Rekosz
13.00-13.55 Marcin Szczygielski
Autor książek dla młodszych czytelników. Jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, wielokrotnie nagradzany, m.in. Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Laureat prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin”.
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
14.00-14.55 Daniel Kocuj
Autor książki pt. "Bike2.be - Z Sydney do Szczecina Rowerem".  To historia o realizacji pięknego marzenia, o odwadze i strachu, o utraconej (po drodze) miłości, o braterstwie i najdziwniejszych, najmniej spodziewanych przygodach w trudno dostępnych zakątkach, dzielących Sydney od rodzimego Szczecina.
scena Pleneru Szczecińska Agencja Artystyczna
15.00-15.55 Kuba Sosnowski
Autor książki:  „Wuj krasnolud i brama opowieści”, która zachęca dzieci do spojrzenia na świat w inny sposób, niż promują go dziś media. Pokazuje, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.
scena Pleneru SOLIS (stoisko 33)
16.00-16.55 Łukasz Orbitowski
Redaktor, publicysta, przede wszystkim zaś popularny i wielokrotnie nagradzany pisarz. Opowie o najnowszej książce „Kult”, zbeletryzowanej powieści na bazie  doskonale udokumentowanej historii objawień oławskich.
scena Pleneru Księgarnie Świat Książki (stoisko 37)
16.00-19.00 Małgorzata Duda
Czekać będzie na małych i dużych czytelników na stoisku wydawnictwa dudowie.pl, aby z każdym chętnym zamienić choć kilka słów lub wpisać dedykację w książce.
stoisko 17 dudowie.pl 
17.00-17.55 Jacek Fedorowicz
Aktor, satyryk, dziennikarz, rysownik-karykaturzysta. Znany z wielu kultowych filmów i programów. Opowie  o swoich książkach „Święte krowy na kółkach”, „W zasadzie tak” i „Chamo Sapiens”.
scena Pleneru Wielka Litera (stoisko 28)
18.00-18.55 Wojtek Rapa
Muzyk i dziennikarz muzyczny. Autor książek o tematyce muzycznej, związanej ze Szczecinem. "W cieniu mojego kapelusza, czyli dziwne przypadki muzyka rozrywkowego" to najnowsza jego książka, jest to muzyczna opowieść o sobie samym i muzykach nierozerwalnie związanych ze Szczecinem. Po spotkaniu autor zaprasza na koncert. 
scena Pleneru Szczecińska Agencja Artystyczna
Sobota, 15 czerwca
11.00-11.30 Zofia Stanecka
Czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści.
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
11.30-11.55 Joanna Jurgała-Jureczka
Biograf Zofii Kossak. Wśród czytelników furorę robi jej książka "Kossakowie. Biały Mazur". Historyk literatury, autorka książek współczesnych i opracowań z okresu XX-lecia międzywojennego i czasów PRL-u.  Niegdyś kierownik Muzeum pisarki w Górkach Wielkich. 
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
12.00-12.30 Sławomir Koper
Historyk, który pisze o zagadnieniach nieobecnych w podręcznikach historii i opracowaniach historycznych, takich jak: miłość, seks, zdrada i zbrodnia. W ,,Polskich terrorystach i zamachowcach” porusza temat o terroryzmu w historii Polski, znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. 
scena Pleneru Księgarnie Świat Książki (stoisko 37) / Wydawnictwo HARDE
12.00-13.00 Monika Wilczyńska
podpisuje książki 
stoisko 6 BIS
12.30-13.00 Dorota Schrammek
Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować Czytelnikom kolejną porcję wzruszeń. Na Plenere przedstawi najnowszą książkę z trylogii Winne Wzgórze, w której skłąd wchodzą Wiara, Nadzieja i Miłość.
scena Pleneru Szara Godzina (stoisko 14)
13.00-13.55 Anna Fryczkowska i Agnieszka Szpila
Spotkanie autorkie, finalistki Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia.
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
14.00-14.30 Arkady Radosław Fiedler
Podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Brał udział w sześciu wyprawach wraz ze swym ojcem, a po jego śmierci organizuje wyprawy samotne, m.in. do Peru, Boliwii, Ekwadoru i Meksyku. Czytelnikom opowie o swoich książkach z podróży - „Majowie. Reaktywacja”, „Chwała Andów”, „Dolina stuletnich młodzieńców”. 
scena Pleneru FIKA (stoisko 1) / Bernardinum
14.30-15.30 Ula Ryciak i Katarzyna J. Kowalska
Spotkanie autorkie, finalistki Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia.
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
15.30-15.55 Piotr Rozmus
Autor zadebiutował thrillerem „Bestia”, którego akcja toczy się w malowniczym Szczecinku, rodzinnym mieście Rozmusa. Najnowsza książka „Piętno mafii” to czwarta powieść w dorobku pisarza.
scena Pleneru SONIA DRAGA (stoisko 36)
16.00-16.55 prof. Jerzy Bralczyk, Lucyna Kirwil
Niestrudzony popularyzator poprawnej polszczyzny, autor i współautor wielu książek, m.in.: „Trzy po 33”, „500 zdań polskich” i „Mój język prywatny” oraz wydanej wspólnie z żoną Lucyną Kirwil „Pokochawszy”. O meandrach języka miłości opowiedzą na scenie Pleneru. 
scena Pleneru FIKA (stoisko 1) /AGORA
16.00 Katarzyna Huzar-Czub warsztaty muzyczne z autorką serii o Sonii w krainie Sonostworów strefa dziecięca FIKA (stoisko 1)
16.00-19.00 Małgorzata Duda
czekać będzie na małych i dużych czytelników na stoisku wydawnictwa dudowie.pl, aby z każdym chętnym zamienić choć kilka słów lub wpisać dedykację w książce.
stoisko 17 dudowie.pl 
17.00-17.50 Magda Stachula
Najbardziej uzależniająca autorka thrillerów psychologicznych w Polsce: „Idealnej”, „Trzeciej” i „W pułapce”. Rozmowa o najowszej książce "Oszukana".
scena Pleneru Księgarnie Świat Książki (stoisko 37) / Edipresse
18.00-18.55 Marta Matyszczak i Piotr Borlik. Dwa oblicza kryminału – na wesoło i na poważnie
Marta Matyszczak autorka serii „Kryminał pod psem” - powieści gatunkowych z przymrużeniem oka, z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych. „Boska Proporcja” Piotra Borlika to kryminał napisany z brawurą i mistrzowską precyzją. Jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy ukażą się jeszcze w tym roku. 
scena Pleneru Księgarnie Świat Książki (stoisko 37) / Publicat / Prószyński i ska
Niedziela, 16 czerwca
11.00-11.55 Małgorzata Swędrowska
Autorka "Elementarza w podskokach", "Moja Mama, Mój Tata", animatorka czytania wrażeniowego, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowczyni na UAM w Poznaniu. 
scena Pleneru FIKA (stoisko 1)
12.00-12.55 Jakub Ćwiek
Autor ponad dwudziestu książek, stand-uper, scenarzysta. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. W Marginesach ukazała się jego powieści „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu”, napisana na podstawie wspomnień byłego milicjanta, a potem policjanta – Adama Bigaja. W maju swoją premierę miała oparta na prawdziwych zdarzeniach powieść „Szwindel”.
scena Pleneru Księgarnie Świat Książki (stoisko 37) / Marginesy
12.00-14.00 "Słoik, który zakręcił stolicą".
Pokaz dokumentu o Stanisławie Grzesiuku: postaci ważnej nie tylko dla mieszkańców Warszawy. Wykonywane przez niego piosenki, a także trzy wydane po II wojnie światowej książki jego autorstwa – „Pięć lat kacetu”, „Boso, ale w ostrogach”, „Na marginesie życia” – do dziś mają status kultowych i towarzyszyły w dorastaniu kilku pokoleniom Polaków.
sala kinowa, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Księgarnie Świat Książki (stoisko 37) / Prószyński i s-ka
13.00-15.00 OSTRY DYŻUR LITERACKI - akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, zainicjonowana przez Fundację Czas Dzieci. Tytuły i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Zarażać będą szare eminencje literatury dziecięcej: Małgorzata Narożna – laureatka IBBY i Małgorzata Swędrowska – laureatka Pegazika – propagatorki czytelnictwa! strefa dziecięca FIKA (stoisko 1)
14.00-14.30 Sylwia Trojanowska
Autorka poczytnych powieści obyczajowych. Twórczyni trylogii szczecińskiej, w skład której wchodzą „Sekrety i kłamstwa”, „Prawdy i tajemnice” oraz „Powroty i wspomnienia”. I choć fabuła to przede wszystkim fikcja literacka, niektóre wydarzenia, miejsca i osoby są prawdziwe. Prawdziwe jest przede wszystkim miasto i zawarte w trylogii emocje, dylematy i refleksje o tym, co w życiu najważniejsze.
scena Pleneru FIKA (stoisko 1) / Wydawnictwo poznańskie
14.30-14.55 Łucja Łopacińska
10-latka w rocznej wyprawie dookoła świata, podróżniczka i autorka serii książek pt. „Zabrałam brata dookoła świata” opowie o 12 miesiącach wakacji bez chodzenia do szkoły i używania telefonu komórkowego, wyprawie autostopem przez 4 kontynenty, zdobyciu wulkanu San Pedro i o tym dlaczego zabrała brata w tak długą podróż. 
scena Pleneru   Z DZIEĆMI W ROK DOOKOŁA ŚWIATA (stoisko 10)
15.00-15.55 Roman Czejarek
Dziennikarz, prowadzący między innymi Lato z Radiem w Programie Pierwszym Polskiego Radia, pisarz, autor niezwykle ciekawej serii książek o tajemnicach Szczecina, a także fotograf i konferansjer.
scena Pleneru Księży Młyn (stoisko 22)
16.00-16.55 Katarzyna Górewicz - warsztaty plastyczne z książką. Karol Gmyrek czyta swoją książkę "Wodnik". strefa dziecięca FIKA (stoisko 1)

 

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie