Literacki Piknik nad Wisłą

Za nami druga edycja Literackiego Pikniku nad Wisłą! Od piątku do niedzieli Bulwary Wiślane były miejscem spotkań z książką i pisarzami. 25 popularnych i cenionych autorów, bogata oferta przygotowana przez blisko 60 wystawców oraz atrakcje dla najmłodszych – tak wyglądał Literacki Piknik nad Wisłą! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

Upalna pogoda nie odstraszyła warszawiaków i turystów zainteresowanych literaturą piękną, popularnonaukową, reportażem, literaturą dla dzieci i młodzieży, komiksami, poradnikami i przewodnikami, a także grami planszowymi.

Na Bulwarach Wiślanych gościli m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Grzędowicz, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Katarzyna Miller, Wojciech Chmielarz, Grzegorz Kalinowski, Sławomir Koper, Rafał Kosik, Beata Sadowska, Grzegorz Kapla, Karolina i Maciek Szaciłło, Marek Weiss, Grzegorz Gortat, Natalia Hołownia i Michał Cessanis.

Literacki Piknik nad Wisłą był też wyjątkową okazją, by spotkać się z autorami nagrodzonymi w 11. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Byli z nami: Ernest Bryll, Jakub Żulczyk, Anna Bikont, Magdalena Tulli oraz w imieniu Marii Bigoszewskiej – Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki.

Spotkania poprowadzili: Jerzy Kisielewski i Marek Przybylik oraz członkowie jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy: Grażyna Borkowska, Rafał Skąpski, Anna Maria Czernow, Krzysztof Masłoń i Janusz Drzewucki.

Partnerem wydarzenia było Miasto Stołeczne Warszawa.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami! Wydawcom za świetną ofertę, autorom i prowadzącym za niezapomniane spotkania, a publiczności za spędzenie weekendu na Literackim Pikniku nad Wisłą! Do zobaczenia!

 

 

 

 

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa