Literacki Piknik nad Wisłą

16-17 września 2017 roku

Bulwary Wiślane, Warszawa

 

Tu bije serce stolicy

Bulwary Wiślane w nowej odsłonie to jedna najatrakcyjniejszych przestrzeni w Warszawie - idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. Na właśnie oddanym odcinku bulwarów między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim do dyspozycji odwiedzających są falujące ławki, plaża, figury ryb wiślanych, plac zabaw z trampolinami, schody do samej rzeki czy plac Uniwersytecki ze sceną. Najważniejsze walory tej przestrzeni to różnorodne funkcje rekreacyjne – od pluskowiska po plaże, strefy rekreacyjne, pawilony i amfiteatr. Wszystko w oprawie pięknej zieleni.

 

Literacki Piknik nad Wisłą

Literacki Piknik nad Wisłą będzie świetną okazją dla warszawiaków do obcowania z książką w najatrakcyjniejszej rekreacyjnej przestrzeni miasta. Bulwary Wiślane bardzo szybko zyskują miano serca stolicy. Plenerowe wydarzenie literackie o otwartym charakterze to dla mieszkańców Warszawy i turystów okazja do spotkań z popularnymi i cenionymi autorami, zapoznania się z ofertą wydawnictw i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej scenerii.

Do udziału w Literackim Pikniku nad Wisłą zapraszamy m.in. wydawców literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, albumów, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, fantastyki, książek artystycznych, poradników i przewodników z różnorodnych dziedzin.

Gośćmi Literackiego Pikniku nad Wisłą będą znani i lubiani autorzy, którzy zaprezentują się podczas spotkań w nadwiślańskim amfiteatrze. Tradycyjnie, po spotkaniach można będzie liczyć na autografy. Akcenty warszawskie stanowić będą ważną oś wydarzenia, mamy nadzieję gościć laureatów Warszawskiej Nagrody Literackiej w kategorii Warszawski Twórca: Hannę Krall, Eustachego Rylskiego, Janusza Głowackiego i Józefa Hena. Prezentacji oferty wydawniczej i spotkaniom autorskim towarzyszyć będą akcenty muzyczne. Do współpracy zaprosimy dzielnicowe domy kultury w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Stawiamy na bliską współpracę z Miastem Warszawą. Liczymy, że na Pikniku można będzie znaleźć kolekcję wydawnictw poświęconych historii miasta i jego współczesności, a także kulturze i sztuce, wydawanych przez miejskie instytucje kultury jak: Dom Spotkań z Historią, Muzeum Postania Warszawskiego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Warszawy. Ponadto, mamy nadzieję, że  Stołeczne Biuro Turystyczne zachęcać  będzie gości Pikniku do zapoznania się z atrakcjami Warszawy i do zwiedzania stolicy.

Kalendarium

02-03.09.2017

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2017

Gdynia ARENA, Gdynia


02-03.09.2017

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2017

Stadion WROCŁAW, Wrocław


09-10.09.2017

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2017

COS Torwar, Warszawa


16-17.09.2017

Literacki Piknik nad Wisłą

Bulwary Wiślane, Warszawa