Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

Wydarzenie zainicjowane w roku 2006 przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, w kolejnych latach wsparte organizacyjnie przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej i Murator EXPO. Od 2013 roku odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki w wyjątkowej lokalizacji - na stadionie PGE Narodowy.

W roku 2018 Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA zostaną zorganizowane w Warszawie już po raz dwunasty. Towarzyszyć będą Warszawskim Targom Książki i odbędą się w dniach 17-20 maja 2018 roku. Przedsięwzięcie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

Integralną częścią Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszą także uroczystości wręczenia Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną czy Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.


Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017
 

Do 12. edycji Konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy. W Konkursie oceniane są książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze, tłumaczenia. Termin nadsyłania zgłoszeń zostanie podany już wkrótce.

Na uroczyste spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA 2018 zapraszamy w piątek 18 maja - w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Zapraszamy Wydawców do udziału w 12. edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA w dniach 17-20 maja 2018 roku na PGE Narodowym.

 

 

 

 

Kalendarium

03-04.02.2018

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2018 we Wrocławiu

Stadion Wrocław, Wrocław


17-18.02.2018

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2018 Gdańsk/Sopot

ERGO Arena, Gdańsk / Sopot


08-11.03.2018

30. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2018

Centrum EXPO XXI, Warszawa