Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

Wydarzenie zainicjowane w roku 2006 przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, w kolejnych latach wsparte organizacyjnie przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej i Murator EXPO. Od 2013 roku odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki w wyjątkowej lokalizacji - na stadionie PGE Narodowy.

W roku 2020 Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA organizowane są w Warszawie już po raz czternasty. Towarzyszą Warszawskim Targom Książki i odbędą się w dniach 21-24 maja 2020 roku.  Przedsięwzięcie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

Integralną częścią Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszy także m.in. uroczystość wręczenia Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020

Do Konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, a oceniane są w nim książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze.

Uroczyste spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA 2020 odbędzie się w piątek 22 maja - w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Zapraszamy Wydawców do udziału w 14. edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA w dniach 21-24 maja 2020 roku na PGE Narodowym.

 

Kalendarium

 

01-02.02.2020

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE we Wrocławiu 2020

Stadion Wrocław, Wrocław


22-23.02.2020

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE Gdańsk/Sopot

ERGO Arena, Gdańsk / Sopot12-15.03.2020

32. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2020

Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO, Warszawa