Targi

Murator EXPO, obecny na rynku od 2002 roku, plasuje się w ścisłej czołówce organizatorów targów w Polsce, zarówno pod względem liczby wystawców, zwiedzających, jak i jakości dostarczanych usług.

Targi i plenery Murator EXPO od lat mają wiodącą pozycję w swoich segmentach w Polsce i związane są głównie z:

Największe, międzynarodowe wydarzenia w ofercie Murator EXPO to Warszawskie Targi Książki i Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Pierwsza z imprez, organizowana przez Spółkę Targi Książki z Murator EXPO jako organizatorem wykonawczym, buduje pozycję czwartej w Europie, po Targach we Frankfurcie, Londynie i Paryżu, imprezy wydawniczej. Od 2013 r. równolegle z Warszawskimi Targami Książki odbywają się także Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Spółka Targi Książki i Murator Expo bardzo aktywnie działają na polu promocji książki i czytelnictwa w Polsce, promują także ofertę polskich wydawców zagranicą. Są organizatorami nie tylko największego pod względem liczby wystawców wydarzenia w Polsce –  Warszawskich Targów Książki, ale także Pleneru Literackiego „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie, Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni, Pikniku Literackiego nad Wisłą w Warszawie i Śląskich Targów Książki w Katowicach.
 

W sumie w 2019 roku w wydarzeniach promujących czytelnictwo, organizowanych przez Spółkę Targi Książki we współpracy z Murator Expo (dwa duże wydarzenia targowe oraz dwa plenery), udział wzięło łącznie blisko 1 100 wystawców, ponad 1 280 autorów i blisko 160 000 zwiedzających.

 

Targi WIATR i WODA natomiast są największym w Europie Środkowej wydarzeniem dla przedstawicieli branży i miłośników sportów wodnych i rekreacji.

Doświadczenie i wiedza Murator EXPO w zakresie tworzenia i skutecznego rozwoju projektów promujących branżę przemysłu jachtowego i sportów wodnych to 16 lat organizacji Targów WIATR i WODA w Warszawie, umocnienie ich pozycji na rynku krajowym i światowym oraz powołanie letniej edycji wydarzenia w Gdyni, która od ponad 10 lat jest jedynym tego typu, liczącym się wydarzeniem w Polsce. To także ciągły rozwój - w 2016 roku miała miejsce pierwsza edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach.
W sumie w 2019 roku w wydarzeniach w Warszawie i Gdyni udział wzięło blisko 550 wystawców i blisko 40 000 zwiedzających..

Uzupełnieniem oferty targowej jest serwis WASPAR.pl stworzony przez Murator EXPO dla entuzjastów sportów wodnych i rekreacji na wodzie, tych planujących zakup sprzętu, a także zainteresowanych uzyskaniem kompleksowych informacji o nowościach i wydarzeniach w branży.

Murator EXPO jest też wydawcą miesięcznika „Żagle”, najstarszego w Polsce pisma poświęconego sportom wodnym. Drukowaną wersję magazynu uzupełnia strona www.zagle.com.pl. Oprócz miesięcznika „Żagle” nakładem Murator EXPO ukazuje się Katalog Jachtów Żaglowych i Motorowych - Testy i Prezentacje (rocznik). Publikacja zawiera kilkanaście testów jachtów opracowanych przez ekspertów miesięcznika „Żagle” oraz zapowiedź kilkudziesięciu nowości rynkowych w formie szczegółowych prezentacji. Nowością w ofercie wydawniczej jest publikacja YACHTS MADE IN POLAND – ekskluzywny anglojęzyczny katalog, dostępny także w wersji elektronicznej, prezentujący najwyższej jakości produkty polskiego przemysłu jachtowego klientom i partnerom zagranicznym.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to największe wydarzenie targowe szeroko rozumianego rynku nieruchomości. Część wystawiennicza jest zawsze uzupełniona programem merytorycznym: wykładami, specjalistycznymi poradami, raportami nt. rynku mieszkaniowego z aktualną ofertą mieszkań, domów i kredytów w poszczególnych województwach. Targom Mieszkaniowym towarzyszą m.in.: publiczne debaty dotyczące najbardziej aktualnych problemów rynku mieszkaniowego, np.: perspektywom i ryzyku inwestowania w mieszkania na wynajem, nowelizacji ustawy deweloperskiej, czy ładowi przestrzennemu i jakości krajobrazu architektonicznego miast. W debatach uczestniczą profesjonaliści z rynku mieszkaniowego, a także przedstawiciele urzędów państwowych, jak i reprezentanci organizacji i stowarzyszeń branżowych.

Dotychczas w Warszawie odbyło się 69 edycji  Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. W 2015 roku Murator EXPO rozpoczął organizację targów pod tą marką w Trójmieście i Wrocławiu. W sumie w 2019 roku w wydarzeniach tych udział wzięło ponad 730 wystawców i blisko 55 000 zwiedzających.

 

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa