Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Zakończyła się czwarta edycja Śląskich Targów Książki w Katowicach!

15.10.2018

Ponad 180 wystawców, blisko 150 autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci – łącznie 220 wydarzeń w ciągu trzech dni oraz 28-tysięczna publiczność – tak można w skrócie podsumować  4. Śląskie Targi Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku.

Na Targach można było znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich, wartościowe książki z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy. Znani wydawcy z całej Polski przygotowali niezwykle bogatą ofertę dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a obecność antykwariatów sprawiła, że na targach można było się zaopatrzyć także w starsze tytuły.

Do najważniejszych wydarzeń Targów należało spotkanie ze Szczepanem Twardochem i tłumaczem Grzegorzem Kulikiem wokół  premiery śląskiej edycji powieści „Drach”. Premiera pierwszej książki Twardocha, która ukazała się w języku śląskim przyciągnęła tłumy.

Inne katowickie premiery to m.in.: Michał Ogórek z książką „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”, Rafał Olbiński z premierą albumu „Olbiński. Ars picturae”, Sabina Waszut z książką „Dobra-noc” czy Andrzej Żak z książką dla dzieci „Kasztanka”.

W tym roku w Śląskich Targach Książki wzięło udział blisko 150 autorów. Z publicznością na trzech scenach spotkali się m.in.: Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Ignacy Karpowicz, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Jakub Ćwiek, Ryszard Ćwirlej, Weronika Gogola, prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, prof. Joanna Papuzińska, Wojtek Miłoszewski, Anna Kańtoch, Andrzej Franaszek, Anna Ficner-Ogonowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Surmiak-Domańska, Agnieszka Tyszka, Mikołaj Marcela, Henryk Sawka, Andrzej Saramonowicz.

Spotkania z pisarzami prowadzili: Jerzy Kisielewski, Piotr Dobrołęcki, Szymon Kloska i Marek Przybylik

Jak co roku na najmłodszych i nieco starszych czytelników czekało wiele atrakcji, wśród nich m.in.: Czytelnia pod Sówką oraz warsztaty przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Ostry Dyżur Literacki zorganizowany przez portal czasdzieci.pl. Do wspólnego czytania bajek oraz na warsztaty z ich ilustrowania zaprosiła Fundacja Miasto Słów. Nie zabrakło też licznych spotkań z twórcami książek dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim autorom, wystawcom i naszej wspaniałej publiczności!

Zapraszamy na 5. Śląskie Targi Książki do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w dniach 6-8 grudnia 2019 r.

 

 

Śląskie Targi Książki

 

organizator wykonawczy               Murator EXPO sp. z o.o.

partner merytoryczny                    Targi Książki sp. z o.o.                                                  

miasto współgospodarz                  Katowice

 

 

 

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa