Nasze imprezy

 
Nasze serwisy

 


Aktualności

Zakończył się 8. Plener „Odkryj książkę na nowo”

19.06.2019

Za nami jedno z wyjątkowych wydarzeń literackich w Szczecinie, 8. edycja Pleneru „Odkryj książkę na nowo”,  który w tym roku towarzyszył Dniom Morza. Od 14 do 16 czerwca na Łasztowni na wszystkich, którzy kochają czytać czekało blisko 40 znanych i lubianych autorów oraz szeroka oferta przygotowana przez 50 wystawców.

U progu wakacji miłośnicy książek mogli wybierać spośród propozycji przygotowanych przez wydawców z całej Polski oraz wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy swoich ulubionych autorów. Wśród gości byli m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, który wystąpił wspólnie z żoną prof. Lucyną Kirwil, Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek, Magda Stachula, Marta Matyszczak, Piotr Rozmus, Piotr Borlik, Sławomir Koper, Jacek Fedorowicz, Dorota Schrammek i Sylwia Trojanowska, Arkady Radosław Fiedler i Roman Czejarek.

Ważną częścią Pleneru było też ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński” oraz spotkania z pięcioma nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Karoliną Bednarz, Anną Fryczkowską, Katarzyną J. Kowalską, Ulą Ryciak i Agnieszką Szpilą.

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. Wspólnie udało się nam stworzyć atrakcyjne wydarzenie literacko-artystyczne, wspierające czytelnictwo i przyciągające rzesze  mieszkańców Szczecina i odwiedzających miasto turystów. W tym roku przez trzy dni nasz Plener odwiedziło około 8 500 osób.

Więcej informacji  

Powrót

Kalendarium

 

19-20.10.2019

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2019 w Gdańsku

Centrum Wystawiennicze AMBEREXPO, Gdańsk


16-17.11.2019

1. Warszawski Salon Literacki INSPIRACJE

Global EXPO, Warszawa06-08.12.2019

5. Śląskie Targi Książki 2019

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice