Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Zakończył się 8. Plener „Odkryj książkę na nowo”

19.06.2019

Za nami jedno z wyjątkowych wydarzeń literackich w Szczecinie, 8. edycja Pleneru „Odkryj książkę na nowo”,  który w tym roku towarzyszył Dniom Morza. Od 14 do 16 czerwca na Łasztowni na wszystkich, którzy kochają czytać czekało blisko 40 znanych i lubianych autorów oraz szeroka oferta przygotowana przez 50 wystawców.

U progu wakacji miłośnicy książek mogli wybierać spośród propozycji przygotowanych przez wydawców z całej Polski oraz wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy swoich ulubionych autorów. Wśród gości byli m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, który wystąpił wspólnie z żoną prof. Lucyną Kirwil, Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek, Magda Stachula, Marta Matyszczak, Piotr Rozmus, Piotr Borlik, Sławomir Koper, Jacek Fedorowicz, Dorota Schrammek i Sylwia Trojanowska, Arkady Radosław Fiedler i Roman Czejarek.

Ważną częścią Pleneru było też ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński” oraz spotkania z pięcioma nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Karoliną Bednarz, Anną Fryczkowską, Katarzyną J. Kowalską, Ulą Ryciak i Agnieszką Szpilą.

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. Wspólnie udało się nam stworzyć atrakcyjne wydarzenie literacko-artystyczne, wspierające czytelnictwo i przyciągające rzesze  mieszkańców Szczecina i odwiedzających miasto turystów. W tym roku przez trzy dni nasz Plener odwiedziło około 8 500 osób.

Więcej informacji  

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa


23-26.07.2020

15. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie

Marina Gdynia, Gdynia


24-26.07.2020

9. Nadmorski Plener Czytelniczy

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia