Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Z wiatrem i wodą w gościnnej Gdyni

08.08.2018

W dniach od 9 do 12 sierpnia w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. To już 13. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można w jednym miejscu zobaczyć najpiękniejsze jachty i luksusowe łodzie motorowe, a także najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE.

W tegorocznych Targach udział weźmie blisko 130 wystawców. W gdyńskiej Marinie zobaczymy ponad 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu: akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media.

Tegoroczne Targi WIATR i WODA na wodzie będą edycją szczególną: potencjał polskiego przemysłu jachtowego poznawać będą podczas Targów uczestnicy Misji Study Tour - kontrahenci i dziennikarze z branży jachtów i łodzi z Federacji Rosyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Planowane są testy jednostek, spotkania biznesowe z przedstawicielami branży, konstruktorami i mistrzami sportów wodnych z Polski, a także konferencja prasowa „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”.

Na Targach WIATR i WODA co roku prezentowane są największe i najpiękniejsze jednostki motorowe i żaglowe dostępne na polskim rynku. Tak będzie również i teraz – warto podkreślić że wiele z nich w Gdyni będzie można zobaczyć po raz pierwszy  – jak choćby luksusowe jachty motorowe polskich i zagranicznych stoczni - Monaco 110, Prestige 560,  Northman 1200 czy SunCamper 35 oraz duże morskie jachty żaglowe – Delphia 47, Hanse 575, Elan GT5. Z pewnością wyjątkową atrakcją dla miłośników żeglarstwa będzie również możliwość zobaczenia małego jachtu Maxus 22 – „Atlantic Puffin”, który dwukrotnie opłynął kulę ziemską i spotkanie z jego sternikiem Szymonem Kuczyńskim. Na targach obecni też będą inni, znakomicie żeglarze – kpt. Krzysztof Baranowski czy kpt. Mariusz Koper, którzy na spotkaniach z gośćmi targów opowiedzą o swoich morskich doświadczeniach, przygodach i wyczynach.

To tylko niektóre z  atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy chcą poczuć atmosferę prawdziwego, morskiego yachtingu. Zapewniam, że w tym roku będzie ich znacznie więcej, zachęca Jacek Oryl, Dyrektor Targów WIATR i WODA w Gdyni

Zapraszamy!

 

Program Targów

Lista Wystawców 

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa


23-26.07.2020

15. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie

Marina Gdynia, Gdynia


24-26.07.2020

9. Nadmorski Plener Czytelniczy

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia