Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Z WIATREM I WODĄ W GDYNI

25.07.2017

W dniach od dwudziestego siódmego do trzydziestego lipca w Gdyni odbywać się będą 12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

Spotkania i pokazy na wodzie

Wizyta na targach to także okazja do spotkania i porozmawiania ze znakomitymi żeglarzami. W tym roku gościem targów będzie Joanna Pajkowska polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, która pokonała wiele tysięcy mil morskich zarówno w rejsach jak i w regatach.  O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać na targach będzie także Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami” oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Z gośćmi targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa który już wkrótce wyruszy na kolejny, samotny rejs dookoła świata.

Każdego dnia Targów w Marinie w Gdyni można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Pomorskie WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. „Jak pomóc aby nie zaszkodzić” to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa. W targową niedzielę w Marinie będzie można zobaczyć regaty najmniejszych z prezentowanych na targach jednostek -jachtów sterowanych radiem. 

Dla dzieci

W sobotę i niedzielę na stoisku Polskiego Związku Żeglarskiego odbywać się będą bezpłatne warsztaty edukacji żeglarskiej POLSAILING.

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na rodziców i dzieci czekać będzie wykwalifikowana kadra instruktorska gotowa do prowadzenia animacji żeglarskich na brzegu i na wodzie, na łódkach klasy Optimist i przy odpowiednim zabezpieczeniu. Zajęcia adresowane są w sposób szczególny do dzieci w wieku 7-12 lat, które będą łączone w max. dziesięcio - osobowe grupy.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA -  na wodzie już po raz ósmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz – autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2018” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Miasto Gdynia – Żeglarska Stolica Polski, Sponsorem Targów jest znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy firma Henri Lloyd.   

 

12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (27-30.07.2017).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na targi: 

Godziny otwarcia targów:

27 lipca 2017 (czwartek): 11.00 – 18.00

28 lipca 2017 (piątek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2017 (sobota): 11.00 -18.00

30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00

 

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

 

Więcej informacji: www.wiatriwoda.pl

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa


23-26.07.2020

15. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie

Marina Gdynia, Gdynia


24-26.07.2020

9. Nadmorski Plener Czytelniczy

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia