Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Niezwykle udane 5. Śląskie Targi Książki w Katowicach!

08.12.2019

Za nami piąta edycja Śląskich Targów Książki. Ponad 160 lubianych i nagradzanych autorów, niezwykle bogata oferta książkowa przygotowana przez blisko 170 wystawców, spotkania i warsztaty na trzech scenach oraz liczne atrakcje dla dzieci i wystawy, w sumie ponad 215 wydarzeń oraz znakomita frekwencja – 40 000 odwiedzających – tak w dużym skrócie można podsumować 5. Śląskie Targów Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 6-8 grudnia 2019 roku. Współgospodarzem wydarzenia było Miasto Katowice, organizatorem wykonawczym Murator EXPO, a partnerem merytorycznym spółka Targi Książki.

Podsumowanie 2019 – więcej informacji

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 5. Śląskich Targów Książki

Publiczność dopisywała przez wszystkie dni. Piątek upłynął pod znakiem promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a młodzi czytelnicy wypełnili szczelnie halę targową. Bogaty i zróżnicowany program wydarzeń towarzyszących spotkał się z gorącym przyjęciem, na rozmowach z autorami były prawdziwe tłumy. Uwagę odwiedzających przyciągnęły także spotkania z literaturą czeską. Wystawcy podkreślali zalety lokalizacji Targów i terminu tegorocznej edycji oraz bardzo wysoką sprzedaż.

Tegoroczna edycja Śląskich Targów Książki była po prostu znakomita. Bardzo dopisali mieszkańcy Katowic i okolicznych miast i gmin, codziennie były tłumy. I tegoroczny termin okazał się bardzo trafiony.

Dorota Malinowska-Grupińska, Wydawnictwo MG

Jestem drugi raz na targach w Katowicach i uważam, że to jest super wydarzenie. W porównaniu do tych największych targów w Warszawie i Krakowie tu jest spokojniej. Jest dużo ludzi, bo frekwencja jest bardzo wysoka, ale jest jednocześnie fajnie, tak alternatywnie i przyjemnie. Można spotkać najpopularniejszych wydawców i program towarzyszący targom jest interesujący. Mam nadzieję, że targi będą się tak dalej rozwijały.

Gabriela Matlak Wydawnictwo SQN

Jesteśmy bardzo zadowoleni z 5. edycji Śląskich Targów Książki, podpisywało u nas dwóch autorów, Marta Guzowska i Wojciech Widłak, a nasze stoisko odwiedziło bardzo wiele osób. Jesteśmy też zadowoleni z wyniku handlowego jaki osiągnęliśmy na targach.

Bartosz Renans z wydawnictwa Nasza Księgarnia

Może pogoda, może czas około mikołajkowy i przedświąteczny, ale te targi były znacznie lepsze niż w latach ubiegłych.

Tomek Zaród, Książkowe Klimaty

Śląskie Targi Książki za nami. Z punktu widzenia naszego wydawnictwa, publiczność była znakomita. Widać, że Katowice uwielbiają książki. Wydajemy książki dla dzieci i młodzieży i tak cudownych czytelników jak tu, możemy sobie tylko życzyć więcej co roku. Bardzo dobrze, sprawnie organizacyjnie, ciekawe spotkania autorskie na scenach, bardzo fajna impreza.

Alicja Hurko, wydawnictwo EZOP

Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

Dziękujemy naszym patronom, partnerom i mediom, które chętnie relacjonowały Śląskie Targi Książki, a zwłaszcza naszym patronom medialnym, którzy zapewnili Targom, wystawcom i pisarzom świetną promocję.

Patroni

W gronie patronów tegorocznych Śląskich Targów Książki są włodarze Miasta i Regionu: Prezydent Katowic i Marszałek Województwa Śląskiego, Biblioteka Śląska, Instytut Książki i Biblioteka Narodowa oraz Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polska Izba Druku, Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Związek Literatów Polskich, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym między innymi przez TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice,  Gazetę Wyborczą, Książki magazyn do czytania, Bibliotekę  Analiz, Magazyn Literacki KSIĄŻKI oraz portale rynek-ksiazki.pl wydawca.com.pl, książka.net.pl, czasdzieci.pl, granice.pl, lubimyczytac.pl i se.pl. Współpracę medialną zaoferowały radio ESKA Śląsk, Zdrowie, M jak Mama, Moje Mieszkanie, In your pocket i Śląscy Blogerzy Książkowi.

 

Śląskie Targi Książki

miasto współgospodarz                                                              Katowice

organizator wykonawczy                                                            Murator EXPO sp. z o.o.

partner merytoryczny                                                                  Targi Książki sp. z o.o.                                                 

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

plac Sławika i Antalla 1

6-8 grudnia 2019 r.

 

www.slaskczyta.pl  

 WSTĘP WOLNY

 

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa