Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

Literacki Szczecin – plener „Odkryj książkę na nowo” już 30 czerwca!

14.06.2017

Zapraszamy do udziału w najciekawszym, plenerowym wydarzeniu literackim w Szczecinie „Odkryj książkę na nowo”. Od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca witać będziemy wakacje na spotkaniach z gwiazdami, w otoczeniu książek. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. Naszym wspólnym celem jest stworzenie atrakcyjnego wydarzenia literacko-artystycznego dla mieszkańców Szczecina i odwiedzających miasto turystów.

Na plenerowej scenie wystąpią autorzy, artyści i muzycy. U progu wakacji, w najlepszym czasie do nadrobienia czytelniczych zaległości, miłośnicy książek będą mogli wybierać spośród kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich, opowieści podróżniczych, historii miłosnych czy poradników,
a co najcenniejsze – wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy ulubionych autorów. Już teraz możemy zdradzić, że do Szczecina wybierają się m.in.: Paulina Młynarska, Edyta Jungowska, Jacek Pałkiewicz, Leszek Talko, Leszek Herman, Ryszard Ćwirlej i Nina Majewska-Brown i Paulina Mechło.

Na Jasnych Błoniach, pięknym i lubianym przez spacerowiczów placu, swoją ofertę zaprezentuje około 30 oficyn wydawniczych w tym: BELLONA, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo SZARA GODZINA, Wydawnictwo CLAROSCURO, Książkowe Klimaty, Grupa Wydawnicza HELION, Wydawnictwo TATARAK. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakup książek w promocyjnych cenach.

Częścią Pleneru będzie ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. To jedyny taki laur literacki w Polsce – przyznawany wyłącznie pisarkom. Na zwycięstwo mają szansę powieściopisarki, autorki opowiadań, poetki, reporterki, biografistki, autorki tekstów z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Laureatkę szóstej już edycji nagrody poznamy podczas finałowej gali 1 lipca. A goście Pleneru będą mogli wziąć udział w spotkaniach ze wszystkimi nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Katarzyną Boni, Joanną Fabicką, Radką Franczak, Sylwią Kubryńską oraz Zośką Papużanką.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznym szczecińskim Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo” w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2017 roku na Jasnych Błoniach.

W piątek i sobotę (30 czerwca i 1 lipca) w godz. 11.00–19.00, w niedzielę (2 lipca) od 11.00 do17.00. Uroczyste otwarcie Pleneru odbędzie się w piątek 30 czerwca o godzinie 12.00 na scenie.

Powrót

Kalendarium

30.06-02.07.2017

plener literacki „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie

Jasne Błonia, Szczecin28-30.07.2017

6. Nadmorski Plener Czytelniczy 2017

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia


02-03.09.2017

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2017

Gdynia ARENA, Gdynia


02-03.09.2017

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe MIESZKANIE 2017

Stadion WROCŁAW, Wrocław