Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

9. Warszawskie Targi Książki za nami – dziękujemy!

23.05.2018

Dziękujemy 802 wystawcom z 32 krajów: Afganistanu, Argentyny, Austrii, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chin oraz Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Korei Południowej, Kostaryki, Litwy, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Podziękowania należą się Francji - partnerowi specjalnemu 9. WTK. Coroczną obecność francuskich książek i ich wydawców uzupełniła bogata oferta obejmująca spotkania autorskie, wystawę fotografii, pokazy filmu oraz niezwykle bogaty program branżowy skupiony na komiksie.

Cieszymy się, że z oferty edukacyjnej 9. WTK przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami skorzystało bezpłatnie blisko 300 przedszkoli i szkół. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych prawie 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.

Dziękujemy bibliotekarzom i księgarzom za skorzystanie z oferty branżowej, którzy dzięki wolnemu wstępowi odwiedzili nas w liczbie 1 300 osób.

Dziękujemy wszystkim mediom, na 9. WTK akredytowało się 830 przedstawicieli prasy, radia, TV i portali internetowych oraz ponad 700 blogerów.

Dziękujemy twórcom: autorom, tłumaczom, ilustratorom i innym przedstawicielom świata kultury,  że w liczbie 1 010 stawili się na PGE Narodowym.

Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1 500 pozycji programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, ogłoszeniach nagród literackich i branżowych, konkursach i wystawach. Cieszymy się, że nowość na 9. WTK - strefy tematyczne: kryminalna, fantastyczna, kultury górskiej       i popkultury oraz Meet Point, nowe wydarzenie adresowane do młodych odbiorców, miłośników twórców internetowych i e-sportu – zostały tak dobrze przyjęte przez publiczność.

Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy byli z nam! W tym roku pobiliśmy kolejny rekord, od 17 do 20 maja na PGE Narodowym odwiedziło nas ponad 83 500 osób. I już zapraszamy na 10. Warszawskie Targi Książki w dniach 23-26 maja 2019 r.!

Liczymy, że jeszcze w tym roku spotkamy się z Państwem na Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie, (15-17 czerwca), Nadmorskim Plenerze Czytelniczym w Gdyni (10-12 sierpnia) oraz na Śląskich Targach Książki w Katowicach (12-14 października).

 

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa