Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Aktualności

23. edycja Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka ogłoszona!

16.01.2018

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” do 16 kwietnia 2018 r. czeka na zgłoszenia do Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka.

Organizatorzy zapraszają wydawców, autorów oraz miłośników historii do zgłaszania kandydatur do nagrody przyznawanej wydawcom, którzy publikują książki w dziedzinie historii i archiwistyki z szerokiego kręgu zainteresowań badawczych jej patrona. Rozpatrywane będą publikacje wydane po 1 stycznia 2017 roku.

Prof. Jerzy Skowronek w swojej pracy badawczej zajmował się przede wszystkim historią Polski i krajów bałkańskich w II połowie XVIII i w wieku XIX oraz stosunkami międzynarodowymi w tym okresie. Był też autorem wielu publikacji varsavianistycznych oraz prac z dziejów wojskowości, szczególnie dotyczących powstań narodowych.

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka zostanie w tym roku przyznana po raz dwudziesty trzeci. Uroczystość wręczenia odbędzie się 18 maja w trakcie Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbywających się równolegle z Warszawskimi Targami Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie propozycji do Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka na adres redakcji:

 

Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Mazowiecka 6/8,

00-048 Warszawa

tel. (22) 828 36 31

 

koniecznie z dopiskiem „Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka”.

 

Więcej informacji: http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nagroda-im-prof-jerzego-skowronka-14/

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa