Murator Expo

„Odkryj książkę na nowo”

Plener czytelniczy – „Odkryj książkę na nowo”

Data i miejsce :

Szczecin, Jasne Błonia
24-26 czerwca 2016

Godziny otwarcia :

Zapraszamy Państwa do udziału w plenerowym wydarzeniu literackim. Plener czytelniczy – „Odkryj książkę na nowo” to kolejny, po Nadmorskim Plenerze Czytelniczym w Gdyni, kiermasz książki z bogatą oprawą programową, planowany w dniach 24-26 czerwca 2016 roku w Szczecinie.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Szczecin. Za organizację wykonawczą odpowiada Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki.
Plener czytelniczy – „Odkryj książkę na nowo” stanie na reprezentacyjnych, a przy tym często odwiedzanych przez mieszkańców Jasnych Błoniach. Stoiska wydawców znajdą się w hali namiotowej. W ich sąsiedztwie stanie scena, na której odbywać się będą spotkania z autorami, goście Pleneru czytać będą utwory literackie, wystąpią artyści i muzycy. Rodzicom z dziećmi organizatorzy zapewnią dodatkowe atrakcje - animacje literackie i zajęcia literacko-plastyczne. Strefa przed sceną zagwarantuje komfort publiczności uczestniczącej w spotkaniach z autorami i innych punktach programu.

Plenerowi towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu o Nagrodę Literacką dla Autorki GRYFIA, organizowanego przez Kurier Szczeciński.

Godziny otwarcia Pleneru czytelniczego – „Odkryj książkę na nowo” 2016
• 24-25 czerwca (piątek, sobota), godz. 11.00–19.00;
• 26 czerwca (niedziela), godz. 11.00–17.00
Uroczyste otwarcie Pleneru – 24 czerwca, godz. 12.00