Murator Expo

ACADEMIA

10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2016

Data i miejsce :

19-22 maja 2016 roku
PGE Narodowy, Warszawa

Godziny otwarcia :

19 maja 2016 (czwartek) 10.00-18.00
20 maja 2016 (piątek) 10.00-19.00
21 maja 2016 (sobota) 10.00-19.00
22 maja 2016 (niedziela) 10.00-17.00

Po raz dziesiąty już odbędą się w Warszawie Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Towarzyszyć będą Warszawskim Targom Książki na stadionie PGE Narodowy w dniach 19-22 maja 2016 roku. Przedsięwzięcie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

Ubiegłoroczne Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA były widoczną i ważną częścią wydarzenia, w którym uczestniczyło 860 wystawców z 29 krajów,  blisko 800 autorów oraz ponad 72 000 publiczność. Pozycja Targów ACADEMIA z roku na rok wzmacnia się, zarówno jako marki tworzonej przez oficyny Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, jak i miejsca, w którym dyskutuje się o zmianach zachodzących na rynku książki naukowej i akademickiej.

By wygodnie pomieścić rosnące grono wystawców WTK i ACADEMII organizatorzy zdecydowali się, udostępnić Biznes Klub znajdujący się na poziomie Promenady. To właśnie tam zlokalizowane będą Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, także w tym roku.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym każdej edycji Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA.

Do tegorocznej edycji Konkursu, w terminie do 15 kwietnia br. mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy. W Konkursie oceniane są książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze, tłumaczenia.

Do ubiegłorocznej rekordowej edycji Konkursu 35 wydawców nadesłało 107 publikacji. W składzie Komisji Konkursowej znaleźli się wybitni specjaliści – profesorowie PW i UW, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń i graficy: prof. dr hab. inż. Roman Barlik (Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny), prof. dr hab. Tomasz Kizwalter (Uniwersytet Warszawski, Instytut Historyczny), Anna Zielińska-Krybus (Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych), Aniela Topulos (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), Piotr Dobrołęcki (Sekcja Wydawców Akademickich i Naukowych Polskiej Izby Książki), Janusz Nowicki (Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich) i Jerzy Burski (AGAT Studio Graficzne).

W tym roku na uroczyste, jubileuszowe spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA zapraszamy w piątek 20 maja o godzinie 16.00 do sali Amsterdam na PGE Narodowym.

Na uczestników tegorocznej edycji konkursu ACADEMIA obok Nagrody Głównej i wyróżnień czekają także prestiżowe wyróżnienia rektorskie: Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym oraz Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej, 10. edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA w dniach 19-22 maja 2016 roku na PGE Narodowym.