Edycja 2019

Wydarzenie zainicjowane w roku 2006 przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, w kolejnych latach wsparte organizacyjnie przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej i Murator EXPO. Od 2013 roku odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki w wyjątkowej lokalizacji - na stadionie PGE Narodowy.

W roku 2019 Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA zostały zorganizowane w Warszawie już po raz trzynasty. Towarzyszyły Warszawskim Targom Książki i odbyły się w dniach 23-26 maja 2019 roku.  Przedsięwzięcie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

Integralną częścią Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszą także uroczystości wręczenia Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną czy Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

 

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2019 

 

Do Konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, a oceniane są w nim książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze.

Uroczyste spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA 2019 odbyło się w piątek 24 maja - w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Zapraszamy Wydawców do udziału w 14. edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA w dniach 21-24 maja 2020 roku na PGE Narodowym.