Edycja 2017

Za nami Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017. To 11 już edycja wydarzenia, które z roku na rok ulega wzmocnieniu, zarówno jako marka tworzona przez oficyny Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, jak i miejsce, w którym dyskutuje się o zmianach zachodzących na rynku książki naukowej i akademickiej. Swój rozwój od pięciu lat zawdzięcza też nowej lokalizacji i nowym ramom, nadanym przez Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym. I odwrotnie -  Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017 są widoczną i ważną częścią WTK, w których uczestniczyło blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1 000 twórców oraz ponad 75-tysięczna publiczność.

11. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA były okazją do  prezentacji oferty wydawniczej blisko 20 wydawców akademickich i naukowych, którym dedykowany był specjalny sektor wystawienniczy w ramach WTK.

Dużą popularnością cieszyły się wykłady i seminaria dla zorganizowanych grup szkolnych prowadzone przez wykładowców Wszechnicy PAN oraz Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Integralną częścią Targów, od lat, jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszą także uroczystości wręczenia Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną czy Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki. Uroczystości związane z wręczeniem nagród, jak zawsze przyciągnęły uwagę branży i publiczności.