Edycja 2016

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2016 to 10., jubileuszowa edycja wydarzenia, które z roku na rok ulega wzmocnieniu, zarówno jako marka tworzona przez oficyny Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, jak i miejsce, w którym dyskutuje się o zmianach zachodzących na rynku książki naukowej i akademickiej. Swój rozwój od czterech lat zawdzięcza też nowej lokalizacji i nowym ramom, nadanym przez Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym. I odwrotnie -  jubileuszowe 10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2016 są widoczną i ważną częścią WTK, w których uczestniczyło 815 wystawców z 25 krajów, 1 017 twórców oraz ponad 70-tysięczna publiczność.

10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA były okazją do  prezentacji oferty wydawniczej blisko 30 wydawców akademickich i naukowych, którym dedykowany był specjalny sektor wystawienniczy w ramach WTK.

Dużą popularnością cieszyły się wykłady i seminaria dla zorganizowanych grup szkolnych prowadzone przez wykładowców Wszechnicy PAN oraz Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Integralną częścią Targów, od lat, jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA z Nagrodami: Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym i Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Targom towarzyszą także uroczystości wręczenia Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną czy Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki oraz Nagrody TECHNICUS w Konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Uroczystości związane z wręczeniem nagród, jak zawsze przyciągnęły uwagę branży i publiczności.