Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Informacje prasowe

Żeglarskie KATOWICE

06.11.2017

Żeglarskie KATOWICE

W dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na 2. Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017 zaprezentuje blisko 200 wystawców, na targach zobaczymy ok 100 jachtów i łodzi.   

Śląsk to region o ogromnym potencjale i obecnie jeden z najsilniejszych i najaktywniejszych okręgów żeglarskich w Polsce. Historia żeglarstwa na Śląsku sięga wczesnych lat dwudziestych minionego stulecia a obecnie Śląsk stał się prawdziwym zagłębiem amatorów sportów wodnych, których przybywa z każdym rokiem. Stale rozbudowuje się oferta szkoleniowa i rekreacyjna a w wielu śląskich rodzinach żeglarstwo stało się sportem wielopokoleniowym. Uprawiających sporty wodne Ślązaków spotkać można zarówno na śródlądziu jak i na wodach na całym świecie.

Organizowane w Katowicach Targi WIATR i WODA kontynuują tradycje odbywającej się od blisko 30 lat warszawskiej edycji Targów, które są największą i najstarszą w Polsce imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji oraz liczącym się wydarzeniem na świecie. Zeszłoroczna, premierowa edycja Targów w Katowicach zyskała duże uznanie zarówno wśród wystawców jak i wśród publiczności imprezy.

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA w Katowicach każdy amator sportów wodnych znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie nowości i premier światowych, jak i tych krajowych. Amatorzy żeglowania turystycznego po śródlądziu będą mogli obejrzeć w Katowicach dwa najnowsze jachty - Antilę 24.4, nominowaną w konkursie Jacht Roku 2018 w Polsce Magazynu Żagle, oraz Maxusa evo 24. Najmniejszym jachtem tegorocznych Targów w Katowicach będzie żaglowy jacht Mini 230 – przeznaczony dla dzieci i dorosłych, pełno- i niepełnosprawnych żeglarzy do pływania w pojedynkę. Dla tych, którzy lubią ścigać się pod żaglami, atrakcją będzie m.in. szybki ale łatwy w prowadzeniu katamaran dwuosobowy, najnowszy Topcat K4X. Duże stoiska będą mieli także importerzy turystycznych jachtów morskich stoczni francuskich, niemieckich, słoweńskich i włoskich.

Najnowsze konstrukcje napędzane mechanicznie zaprezentuje na Targach Parker Poland, firma zdobywająca dynamicznie rynki na całym świecie. Delphia Yachts zaprezentuje swój Jacht Roku 2017 w Polsce, czyli Nautikę 1150 Voyage do pływania wolnobieżnego, jak i ślizgowego. Balt Yacht, jeden z największych polskich producentów, wypełni swe stoisko cieszącymi się coraz większą popularnością dużymi łodziami typu houseboat. Znanymi już Sun Camperem i Titanem 818. Firma Eskapader pierwszy raz na polskich targach pokaże Escapade 600 Open, niewielką motorówkę odkrytopokładową.

Tegoroczne Śląskie Targi WIATR i WODA będą także okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży kajakowej. W sektorze kajakowym wystawią się m.in.: Kajakowo.net, Olimp, Kano, Aquamarina (oprócz kajaków sprzedająca też deski SUP, pontony napędzane żaglem, pompowane platformy i mnóstwo innych akcesoriów), czy też ukraińska firma Ordana Sport. Wystawią się polskie i zagraniczne firmy oferujące ubezpieczenia jachtowe, a także firmy czarterowe zbierające już dziś zamówienia na przyszłoroczne rejsy w każdych rejonach świata.

W Targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych.

Targi to oprócz ekspozycji wystawców także spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. kapitan Krzysztof Baranowski – nestor polskiego żeglarstwa oceanicznego, Mateusz Kusznierewicz - najwybitniejszy polski żeglarz regatowy i wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Joanna Pajkowska wybitna żeglarka, kapitan jachtowy i ratownik morski, mająca na swoim koncie ponad 200 tysięcy mil, zwyciężczyni tegorocznych prestiżowych atlantyckich regat TwoStar. Goście Targów będą też mieli okazję do spotkania z członkami żeglarskiej kadry narodowej, która w 2020 roku reprezentować będzie nasz kraj na olimpiadzie w Tokio.

 

Tegorocznym Targom w Katowicach towarzyszyć będzie dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego podczas, której przedsiębiorcy z branży będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów naukowych z Polski i zagranicy, a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up.

 

Współgospodarzem 2. Śląskich Targów WIATR i WODA są Katowice, Partnerem jest Magazyn Żagle a Sponsorem firma Henri Lloyd, znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy i sportowców. Targi organizuje spółka Yacht EXPO a organizatorem wykonawczym imprezy jest firma Murator EXPO.

 

W tym roku, równolegle ze Śląskimi Targami WIATR i WODA, w tym samym terminie w MCK w Katowicach, odbywają się 3. Śląskie Targi Książki.

 

 

 

Kiedy na Targi?

2. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach trwać będzie 3 dni – od 10 do 12 listopada 2017 roku. Targi czynne będą:

10 listopada, w godz. 10.00-18.00

11 listopada, w godz. 10.00-18.00

12 listopada, w godz. 10.00-16.00

 

Na uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA w Katowicach zapraszamy 10 listopada o godz. 12.00 (scena targowa).

 

 

2. Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017                                                                                                                                                                                                   www.wiatriwoda.pl

 

Termin:          10-12 listopada 2017 roku

Miejsce:        Międzynarodowe Centrum Kongresowe

plac Sławika i Antalla 1,  Katowice 

Miasto Współgospodarz     KATOWICE

Organizator                          YACHT EXPO Sp. z o.o.

Organizator wykonawczy   Murator EXPO Sp. z o.o.

Partner Targów                    Magazyn Sportów Wodnych „Żagle”

Patronat honorowy             Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

                                                Polski Związek Żeglarski

                                                Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

                                                Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Sponsor                                Henri Lloyd

Patronat medialny               zagle.com.pl

                                               waspar.pl

                                               Magazyn „Podróże”

                                               Magazyn Kajakowy „Wiosło”

                                               TVP 3

                                               Radio Eska

Współpraca medialna           Magazyn „Wiatr”

 

Informacje dodatkowe:          Marta Bryk

   tel. (22) 829 66 70 tel. kom. 600 904 009

   e-mail:

 

Cennik biletów sprzedawanych drogą internetową (www.twojbilet24.pl do 9 listopada 2017 roku włącznie)*

bilet normalny: 12 zł

bilet ulgowy: 7 zł

bilet rodzinny: 29 zł

oferta specjalna - bilet normalny z kwartalną prenumeratą miesięcznika „Żagle" (numery 01, 02 i 03/2018): 30 zł

 

Cennik biletów sprzedawanych w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów*

bilet normalny: 15 zł

bilet ulgowy: 10 zł

bilet rodzinny: 35 zł

 

* Bilet upoważnia do jednokrotnego wstępu na 2. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach w dniach 10-12 listopada 2017 roku

 

Zasady wstępu:

Bilet ulgowy przysługuje (za okazaniem stosownej legitymacji):

  • uczniom powyżej 12 roku życia
  • studentom do 26 roku życia
  • emerytom i rencistom

 

Wstęp wolny przysługuje:

  • osobom z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
  • dzieciom poniżej 12 roku życia
  • seniorom po 70 roku życia (po okazaniu dowodu osobistego)
  • dziennikarzom po dokonaniu akredytacji na stronie twojbilet24.pl

 

 

Zapraszamy!

www.wiatriwoda.pl

www.facebook.com/TargiWIATRiWODA

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa