Nasze imprezy

 Nasze serwisy

 


Informacje prasowe

Zapraszamy do Szczecina! Plener „Odkryj książkę na nowo” 30 czerwca - 2 lipca 2017 r.

14.06.2017

Plener Literacki – „Odkryj książkę na nowo”

30 czerwca – 2 lipca 2017, Jasne Błonia, Szczecin

Zapraszamy do udziału w najciekawszym, plenerowym wydarzeniu literackim w Szczecinie „Odkryj książkę na nowo”. Od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca witać będziemy wakacje na spotkaniach z gwiazdami, w otoczeniu książek. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci!

Na plenerowej scenie wystąpią autorzy, artyści i muzycy. U progu wakacji, w najlepszym czasie do nadrobienia czytelniczych zaległości, miłośnicy książek będą mogli wybierać spośród kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich, opowieści podróżniczych, historii miłosnych czy poradników, a co najcenniejsze – wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy ulubionych autorów. Już teraz możemy zdradzić, że do Szczecina wybierają się m.in.: Paulina Młynarska, Jacek Pałkiewicz, Leszek Talko, Leszek Herman, Ryszard Ćwirlej i Nina Majewska-Brown, Paulina Mechło i Marta Hennig.

Pamiętamy także o najmłodszych i tych trochę starszych miłośnikach czytania oraz dobrej zabawy. Warsztaty plastyczne, mobilna biblioteka obsługiwana przez bajkowe postaci, przestawienia, czytanie na dzień dobry i na dobranoc, budowanie książkowej wieży, spotkanie z Panem Kuleczką, gry planszowe i konkursy, a dla maluszków malowanie buziek. No i gwiazda! Do Szczecina przybędzie Edyta Jungowska, która przeniesie dużych i małych do pełnego przygód świata Pippi. To niezwykła gratka dla wszystkich miłośników Astrid Lindgren i „Pippi pończoszanki”!

Na Jasnych Błoniach, pięknym i lubianym przez spacerowiczów placu, swoją ofertę przedstawi ponad 40 oficyn wydawniczych w tym: BELLONA, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo SZARA GODZINA, Wydawnictwo CLAROSCURO, Książkowe Klimaty, Grupa Wydawnicza HELION, Wydawnictwo KAMELEON, Wydawnictwo TATARAK, Wydawnictwo CzyTam. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Wydawnictwo Zwierciadło, MUZA, Prószyński i S-ka, Dom Wydawniczy REBIS oraz Zysk i S-ka. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Częścią Pleneru będzie ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. To jedyny taki laur literacki w Polsce – przyznawany wyłącznie pisarkom. Na zwycięstwo mają szansę powieściopisarki, autorki opowiadań, poetki, reporterki, biografistki, autorki tekstów z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Sobota, 1 lipca, upłynie pod znakiem spotkań ze wszystkimi nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Katarzyną Boni, Joanną Fabicką, Radką Franczak, Sylwią Kubryńską oraz Zośką Papużanką. A laureatkę szóstej już edycji nagrody poznamy tego samego dnia podczas wieczornej gali.

Szczegóły programu na naszej stronie

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. W promocji wspiera nas Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Naszym wspólnym celem jest stworzenie atrakcyjnego wydarzenia literacko-artystycznego dla mieszkańców Szczecina i odwiedzających miasto turystów.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznym szczecińskim Plenerze Literackim „Odkryj książkę na nowo” w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2017 roku na Jasnych Błoniach.

 

Piątek i sobota (30 czerwca i 1 lipca) – 11.00-19.00, niedziela (2 lipca) – 11.00-17.00.

Uroczyste otwarcie Pleneru – piątek, 30 czerwca, godz. 12.00 (na scenie).

 

 

Kontakt:              Dorota Sadowińska-Rzepka, tel.: 662 666 389,

              Małgorzata Kanownik, tel.: 505 245 837,

 

Powrót

Kalendarium

 

21-24.05.2020

11. Warszawskie Targi Książki

PGE Narodowy, Warszawa


21-24.05.2020

14. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA/Sopot

PGE Narodowy, Warszawa